Genelec 8330 APM-PACK

Set studiových monitorů se systémem pro akustickou kalibraci prostoru, obsahuje: 2 x aktivní studiový monitor 8330A + kontrolní monitorovací systém 8300-601 GLM™ 2.0 a volume kontroler 9310AP, S.A.M. ™ (Smart Active Monitor), korpus z litého hliníku, DSP jednotka, podpora dálkové správy GLM™ a kalibrace AutoCal™, bi-amp, výkon: 50+50W, 5“ woofer, ¾“ tweeter, neodymové magnety, frekvenční rozsah 45Hz – 23kHz, velmi čistý a věrný zvuk, designérské šasí, XLR a RJ45 konektory, analogový vstup+ digitální vstup a výstup ve formátu AES/EBU, barva: antracitová, GLM™ 2.0 Genelec Loudspeaker Manager, kontrolní monitorovací systém, Software GLM™, GLM adaptér, měřící mikrofon 8300A
-13%
Vaše cena:
43 290,00

35 776,86 Kč bez DPH 21 %

Běžná cena: 49 990,00 Kč
Ušetříte: 6 700,00 Kč (-13 %)

Objednat:
ks  
Spočítat splátky: Splátková kalkulačka - Cetelem
Dostupnost: 1 ks skladem na prodejně
Objednejte do čtvrtka do 12 hod. a zboží obdržíte v pátek.
Doprava: ZDARMA
Obj. kód: 17012003
Značka: Genelec
 •  
0%

Genelec 8330 APM-PACK

Finská firma Genelec patří již od roku 1978 mezi špičky na poli studiového monitoringu. Zejména aktivní studiové monitory s netradičním designem si získaly velkou oblibu po celém světě a dnes je najdete téměř v každém nahrávacím studiu.
Filosofií firmy je dodávat vysoce kvalitní produkty s vysokou spolehlivostí a transparentním přednesem. Portfolio obsahuje produkty od těch nejmenších studiových monitorů, vhodných do terénu či domácích studií, až po main monitory a subwoofery vhodné pro velké poslechové místnosti. Genelec má zkrátka produkty pro každé akustické prostředí.
Kromě toho se Genelec specializuje na vícekanálové sestavy, které navíc od nového tisíciletí nabízí i ve variantách pro audiofilní majitele domácích kin. Pro profesionální použití je k dispozici i velmi přesný kalibrační systém. Genelec tak platí za značku, u které si vybere opravdu každý, a díky skvělému poměru cena/výkon a naprosté spolehlivosti jistě nebude své investice litovat.
 
Genelec 8330A SAM je aktivní dvoupásmový studiový monitor s digitálním rozhraním a DSP jednotkou určený pro blízký poslech, který frekvenčním rozsahem i výkonem strčí do kapsy leckteré větší monitory, je proto vhodný zejména tam, kde není dostatek prostoru. Jde však o vynikající monitor pro kritický poslech pro jakékoli prostředí – od domácího studia přes profesionální studia až po televizní a radiové režie. Stejně jako u ostatních monitorů řady 8000 je tento model synonymem pro inovaci, nekonvenční design a především věrný poslech.
Modely 8320A a 8330A jsou novými přírůstky technologicky vyspělé řady 8 a mají za úkol doplnit nabídku menších 4“ respektive 5“ monitorů v této kategorii.
Při návrhu modelu 8320A si designéři firmy Genelec přizvali i známého finského designéra Harriho Koskinena. Výsledkem je právě tento elegantní a vysoce funkční model: aktivní studiový monitor se dvěma pásmy, každý se svým zesilovačem o výkonu 50W (bi-amp), aktivní filtry výhybky pro přesné rozdělení signálu mezi měniče a automatické ochranné prvky.
Samotný korpus monitoru je vyroben z litého hliníku, který má vyšší tuhost a homogenitu nežli dřevo či dřevotříska. Volba tohoto materiálu umožňuje dosáhnout většího vnitřního objemu při zachování vnějších rozměrů a zlepšit tak frekvenční odezvu v nižším pásmu. Oproti tradiční konstrukci je zde další výhodou snadná možnost aerodynamického tvarování portu (bass reflex výstup) tak, aby nedocházelo k turbulencím způsobujícím zkreslení.
Monitor disponuje technologiemi Smart Active Monitor, Minimum Diffraction Enclosure a Directivity Control Waveguide. Spolu s 4“ wooferem a ľ“ tweeterem s neodymovými magnety nabízí Genelec 8330A věrný přednes s velmi nízkým zkreslením již od 45 Hz.
Zvláštní kapitolou je pak digitální rozhraní a DSP jednotka. Signál lze monitoru dodávat i v digitální podobě pomocí AES/EBU formátu, který podporuje kvalitu až 24-bit / 192kHz. DSP jednotka umožňuje integraci do GLM (Generic Loudspeaker Manager) systému, jenž slouží k dálkovému ovládání všech parametrů monitoru. Pomocí tohoto systému funguje i automatický kalibrační systém AutoCal, který snadno a přesně změří frekvenční odezvu monitoru v dané místnosti a vykompenzuje odchylky.
Zadní strana nabízí analogový vstup XLR, RJ45 konektory rozhraní GLM.
 
Directivity Control Waveguide™
Tato revoluční technologie představuje velký skok v kvalitě přednesu u vícepásmových reproduktorů. Jde o speciálně tvarovaný zvukovod, který je modelován na základě frekvenční odezvy a směrovosti jednotlivých akustických měničů, což má za následek věrný zvuk nejen v tzv. sweet spotu, ale i mimo osu reproduktorů.
Vylepšená směrovost má ale i další pozitiva – zejména lepší stereo obraz, prostorovost a také menší vliv místnosti na výsledný zvuk. Projevuje se také menším zkreslením, účinností měničů a tím i vyšším maximálním akustickým tlakem. Jde o jeden ze základních stavebních kamenů, které monitory Genelec odlišují od konkurence a dávají jim patřičný náskok.
 
Minimum Diffraction Enclosure™
Technologie se zkratkou MDE je dalším způsobem, jak vylepšit frekvenční charakteristiku studiových monitorů. Jde o zaoblený tvar šasí, který je vypočítán tak, aby minimalizoval difrakce, čímž zlepšuje frekvenční odezvu i stereo obraz a snižuje zkreslení.
 
Iso-Pod™ (Isolation Positioner/Decoupler™)
Pod tajemným názvem se skrývá stojan monitorů, má ovšem dvě zcela zásadní funkce. V první řadě akusticky odděluje monitor od podložky, na které stojí, čímž odstraňuje nežádoucí zabarvení zvuku zejména u nižších frekvencí. Dále pak umožňuje natočit monitor tak, aby mířil přímo na posluchačovy uši, tedy tak, aby byl zajištěn perfektní zvuk.

S.A.M. ™ (Smart Active Monitor) a GLM™ (Genelec Loudspeaker Manager) Control Network
Jde o síťovou technologii umožňující monitorování a nastavování monitorů a subwooferů na dálku. Jednotlivé prvky se propojují pomocí klasických ethernetových kabelů (CAT5) a simultánně lze ovládat až 25 monitorů a 5 subwooferů. Ovládání je přitom velmi jednoduché, v počítači lze ukládat a vyvolávat veškerá nastavení. Jednotlivé prvky sítě přitom nejsou závislé na stálém připojení, nastavení si uchovávají a fungují tak i v režimu stand-alone.
 
AutoCal™
AutoCal je první ucelený systém pro automatické monitorování, analýzu a především korekci odezvy monitorů podle akustického prostředí. Jeho největší silou je bezesporu ucelenost: měřící mikrofon vyhodnotí frekvenční odezvu a naměřenou křivku předá zvukové kartě pro kompenzaci. Vše můžete sledovat a ovládat v přiloženém programu, možná je i kalibrace pro dvě nebo tři poslechová místa (zejména vhodné pro simultánní poslech více lidí). Pokud je AutoCal propojen s GLM systémem, lze veškeré frekvenční a fázové kompenzace uložit a používat přímo v DSP jednotkách monitorů a subwooferů.

ISS™ (Intelligent signal sensing)
Funkce šetření elektrické energie, která umožňuje snížení spotřeby na méně než 0.5W.

8300-601 GLM™ 2.0 Genelec Loudspeaker Manager představuje intuitivní a výkonný kontrolní monitorovací systém určený pro správu a řízení monitorů řady 8300 a subwooferů řady 7300. Systém je celkově schopný spravovat až 30 reproboxů (25 ks 8300 / 5 ks 7300). Řízení probíhá prostřednictvím software s přívětivým grafickým rozhraním přímo na vašem počítači. Centrem pro připojení vašich Genelec reproboxů do sítě a s počítačem je GLM ADAPTER vybavený  konektory RJ45 a USB, který zároveň obsahuje vstup měřícího mikrofonu 8300A a také vstup pro připojení volume ovladače 9310AP.
Pomocí systému GLM™ 2.0 lze dálkově ovládat hlasitost reprosoustav a jejich zpoždění (distance delays) nebo provádět analýzy pomocí AutoCal™. Všechny parametry a nastavení je možné ukládat v neomezeném množství.
 
Vlastnosti:
• Set 2 ks aktivních studiových monitorů s DSP jednotkou
• Kontrolní monitorovací systém GLM™ 2.0
• Volume kontroler 9310AP
• Smart Active Monitor
• Generic Loudspeaker Manager – ovládání všech parametrů monitoru dálkově
• Podpora technologie AutoCal – automatický kalibrační systém
• Bi-amp zesilovač
• Výkon basového pásma: 50W
• Výkon výškového pásma: 50W
• Basový reproduktor: 5“, neodymový magnet
• Výškový reproduktor: ľ“, neodymový magnet
• Dělící frekvence: 2.9 kHz
• Frekvenční rozsah: 45 Hz – 23 kHz
• SPL: 104 dB
• THD (>100Hz): < 0,5%
• Konektory: analog IN XLR / digital IN-OUT XLR / RJ45 pro GLM rozhraní
• Minimum Diffraction Enclosure™
• Directivity Control Waveguide™
• Rozměry: 299 x 189 x 178 mm
• Hmotnost: 5,5 kg
• Materiál: hliník
• Napájení: 230V
• Barva: antracitová

 

Napsat recenzi Podělte se ostatními o Váše zkušenosti a názor na tento produkt.
Uživatelská recenze
Vaše jméno:
E-mail:
Celkové hodnocení:
 •  

Napište klady a zápory, každý bod na jeden řádek. Nechte prázdné, pokud Vás nic nenapadá.

Klady:

Zápory:

Obsah recenze:

  Zavřít    Zadané jméno a e-mailová adresa budou před uložením anonymizované.

Zvuková a ozvučovací technika
Kde nás najdete?
A-Z NÁSTROJE
Rooseveltova 4
602 00 Brno (mapa)
tel.: 542219433
mob.: 602 747 000
e-mail: info@azn.cz
 

OTEVÍRACÍ DOBA

Po - Pá:    9:00 - 12:00

               13:00 - 18:00

So:           9:30 - 12:00

Ne:            Zavřeno

Více informací
Ověřeno zákazníky
 • Anonymní
  90%
  Velice vstřícní a ochotní, opravdu se vyznaji a dobře poradí, doprava výtečná (Toptrans).
  Dodací lhůta:
  Kvalita dopravy:
  Kvalita komunikace:
 • Anonymní
  100%
  Omlouvali se za zpoždění dodávky z důvodu vytížení přepravce,myslím že se to dá pochopit a omluva nebyl třeba.Jsem naprosto spokojen
  Dodací lhůta:
  Kvalita dopravy:
  Kvalita komunikace:
 • Anonymní
  100%
  Velmi rychlé a profesionální jednání
  Kvalita komunikace:
 • Anonymní
  100%
  Velmi spokojny, Pan majitel + pan na predajni max. ochotny, netvarili sa nijak negativne na moje otazky, prave naopak - max. ustretova komunikacia, trpezlivost, ale zaroven si drzali svoju uroven; som z Bratislavy, manzelka je ceska - brnakom mozem len dalej doporucit!, Nakupoval by som tam znova.
  Dodací lhůta:
  Kvalita dopravy:
  Kvalita komunikace:
 • Anonymní
  0%
  Solidní jednání.Omluva při opožděném poslání zásilky,která byla způsobena inventůrou.
  Kvalita komunikace:
 • Anonymní
  100%
  Vynikající komunikace a ochota, piano dovezeno domů z Brna až na Litovelsko na Velký pátek přímo majitelem. Vřele doporučuji nákup v AZN.cz.
  Dodací lhůta:
  Kvalita dopravy:
  Kvalita komunikace:
 • Anonymní
  100%
  Úžasný servis - pan majitel přivezl klávesy osobně až domů (z Brna do Brna) ještě ten den, kdy jsem je objednal. Klávesy hrají fantasticky a navíc byly za velmi rozumnou cenu. Rozhodně doporučují všema deseti.
  Dodací lhůta:
  Kvalita dopravy:
  Kvalita komunikace:
 • Anonymní
  100%
  Zboží mi bylo zdarma přivezeno až domů/40km/.Na prodejně mi vedoucí nástroj ochtně předvedl, doporučil, poradil s výběrem ,odcházela jsem s pocitem, že jednám se skutečným odborníkem.
  Dodací lhůta:
  Kvalita dopravy:
  Kvalita komunikace:
 • Anonymní
  100%
  Ochotný prodavač , u kterého byli videt že se vyzná ve svém oboru
 • Anonymní
  100%
  Jsem spojený
  Dodací lhůta:
  Kvalita dopravy:
  Kvalita komunikace:
Zobrazit další recenze

Newsletter

Chcete dostávat informace o slevách, akcích a novinkách z našeho obchodu na email?

A-Z hudební nástroje

Telefon: +420 602 747 000
E-mail: info@azn.cz

Prodejna:  Rooseveltova 4

                    602 00 Brno

 

       OTEVÍRACÍ DOBA

Po - Pá:   9:00 - 12:00   13:00 - 18:00

So:          9:30 - 12:00

Ne:            Zavřeno

Informace

Články, novinky

O nás

Sledování zásilek

Všechny prodávané značky

Obchodní informace

Kontakt a prodejna

Doprava a platba

Obchodní podmínky

Reklamace

Odstoupení od kupní smlouvy

Ochrana osobních údajů